Ahasweb hovoří sto osmý den - 7.10.98, středa

Moje žena se nechala slyšet: "Já tomu nerozumím. Jsme spolu 31 let, máme dvě děti, které už nejsou děti a najednou zjistím, že tě vůbec neznám. Tedy od té doby, co jsem si přečetla ty tvoje pamflety na internetu. A píšeš tam hrubosti, místo o panu prezidentovi píšeš o Václavovi nebo jen o Havlovi a vůbec.". A pokračovala dále v tomto duchu až jsem se musel zavázat, že už nikdy nebudu psát o jakémsi Vaškovi a když, tak o tom druhém, měla jasně na mysli pana Václava Klause.
Takže abyste věděli: pan prezident Václav Havel, sídlem na Hradě Pražském a v Lánech, pro nás chystá v rámci své momentální heperaktivity Forum 2000. Sezve opět (bylo to už loni) osobně chytré lidi z celého světa do Prahy, aby se zamysleli nad stavem lidstva a jeho dalšími vyhlídkami. Letos to bude o problému globalizace světa, takže se dá očekávat i další Glogal Street Party nebo něco podobného. Pan prezident by mohl jít pak v průvodu v první řadě.
Doufám podobně jako pan prezident, že " ...přijedou sem zajímaví a chytří lidé.. a je naděje, že to bude intelektuálně ještě intenzivnější než loni, protože to bude konkrétnější.". Mělo by se vydat oficiální komuniké, abychom se tím mohli řídit. Uvidíme, co ti chytří pánové v čele s naším panem prezidentem vymyslí a zda máme tu globálizaci považovat za jev pozitivní, neutrální nebo negativní, čili, zda máme jásat, vykašlat se na to nebo jít do ulic. Doufám tedy, že konečně příští týden budu vědět, jak dál. Zahájení je v neděli večer na Pražském hradě. Ti z vás, kteří jste byli pozváni, dostavte se ve společenském obleku a čistě umytí.
Kdo budete chtít v rámci deglobalizace pochodovat po Praze a demonstrovat, měli byste navštívit Akademii TAEKWON-DO I.T.F. a pouličního boje KERBEROS. Právě provádějí nábor nových členů a musíte uznat, že za 80,-Kč zápisného a 430,-Kč za jeden kvartál to může být velmi užitečné, naučit se zejména ten pouliční boj. Je vidět, že když se chce a je společenská objednávka, jsme země neomezených možností. Nechci vás poučovat, ale uvědomte si, že (cituji z charty TAEKWON-DO): Taekwon-do je umění sebeobrany , jež vede k dosažení vznešené mravnosti , vysokého stupně intelektu, vybroušeným technikám, hrozivě vyhlížejíci síle a kráse tělesného tvaru, může být považováno za součást denního života právě tak, jako dýchání a myšlení.
Až se tedy vrhnete příště do pouličního boje, mějte na mysli předchozí citát a nervěte se s policajty či skiny jako psi. A kdeže tu akademii najdete? No přece na internetu, jistě ovládáte takové to "něco" near "ještě něco", jen to zkuste. Nebo ještě někde na sloupu bude viset jejich leták i s adresou a telefonním číslem. Jinak tato akademie je divizí bezpečnostní služby Scylla a výuka pouličního boje je vhodná pro každého od 16-ti let...

Chemapol je černá můra naší ekonomiky. ČSOB odmítla Chemapolu nadále půjčovat na pochybné obchody a vyhlásila na tuto akciovou společnost konkurs. Dluh Chemapolu činí u všech bank jenom něco kolem 1,5 miliardy korun, z toho 200 milionů si půjčili na zaplacení podílu v paláci Lucerna, který jim loni prodal kdo jiný než enfanterible naší ekonomiky, pan prezident Václav Havel.
Co se dá dělat, on přece nemohl tušit, že pan Václav Junek, neprávem označovaný za bývalého agenta StB, na tu Lucernu nemá vlastní peníze. Takže se ta půlka Lucerny bude prodávat zase. Třeba by jí mohl pan prezident Václav Havel zase koupit zpátky, je to přece jenom rodinné stříbro rodiny Havlových a podle prohlášení Chemapolu to bude k mání zase jen za těch 200 milionů.

Policejní prezident - dneska je to samý prezident - pan Kolář Jiří přijal přísná opatření proti cizincům, kteří svévolně utíkají z našich uprchlických táborů a snaží se dostat přes hranice na západ. Kolem 95 % cizinců, kteří žádají o azyl, nemá zájem trvale žít v ČR. Když se nad tím zamyslíte, tak vám z toho vyjde, že bychom se měli všichni okamžitě sebrat a emigrovat také na západ. Proč? zeptáte se. No když ten život u nás nemohou snášet ani zubožení běženci, jak to můžeme snášet my? Přitom je podle sofresáků 62 % dotázaných občanů spokojeno se svou životní úrovní. Koho se to ti průzkumníci vlastně ptají, když je tu podle běženců taková bída. Jsou to, pane jenom samé zmaty, řekl by pan Hrabal.
Napříště ty odchycené cizince budeme vozit pěkně autobusy do tábora, tam je hlídat a když odmítnou tento azyl, spakujeme je a vrátíme na Slovensko. Už bylo načase. A také můžeme doufat, že se to Slovákům nebude líbit a že konečně něco udělají se svojí východní hranicí. Jinak ty dopravní náklady ohrozí státní rozpočet a bude se muset vymyslet nějaká dodatková dopravní běženecká daň.

Sofres-Faktum opravdu miluji. Jejich průzkumy přinášejí vždy něco objevného a nového. Podle jejich srpnového "průzkumu" je osobností, která - a teď se podržte - nejvíce prospívá společnosti oblíbená krasavice inteligentní paní (nebo soudružka?) Petra Buzková. To je bomba! Asi jsem úplný ignorant, ale nepřišel jsem na nic, co tato dáma zařídila ve prospěch naší společnosti.
Všechny tyhle průzkumy jsou nadraka, protože já mám paní manželku pana prezidenta Václava Havla Dagmar Havlovou mnohem raději, anžto je to větší krasavice inteligentní a má takový milý šelmovský úsměv a také zpívá v televízi. To myslím smrtelně vážně, miloval jsem jí tajně už dříve, než si jí pan prezident Václav Havel bral.
To mě přivádí na myšlenku, zda ta moje občasná antipatie k panu prezidentovi Václavu Havlovi nakonec není utajenou sexuální frustrací mě jako samce z toho, že on jako samec se jí zmocnil a já nikoliv. Půjdu do sebe a budu to muset v sobě překonat. Ovšem musíte uznat, tedy zejména pánové, že je to milá dáma a že ji kromě mě závidí panu prezidentovi Václavu Havlovi i pan prezident Clinton.

TopZpět


Creative Commons License
Ahasweb, jehož autorem je Jan Bílek, podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko
.