Ahasweb hovoří


Padesátý první den
- 26.6.98, pátek
Komunisti se přece jenom chystají podpořit Zemana. Sice to budou dělat tajně a v skrytu tak, že tu odejdou při hlasování, nebo budou hlasovat pro návrhy socdem v parlamentu, budou třeba i hlasovat pro podporu jeho vlády při vyslovení důvěry. Prostě je to jedna parta, růže nebo třešně, všechno je to stejně rudé. Političtí analytici profesionálové (na rozdíl ode mne) dále soudí, že Luxova partaj je středová. Tu mě napadá text písně V+W, kde se zpívá něco o oslovi, či volovi jak kráčí zlatou střední cestou, protože je prošlapanáááá. Ta středovost se v případě pana Luxe ale odvozuje od hesla "Ministrem za každou cenu!".
Monarchie by byla tím nejlepším řešením pro tu naši zemi Českou a moravskou (a slezskou). Osvícená dědičná monarchie s tím, že když by monarcha zblbnul stářím nebo chorobou, byl by nahrazen pomocí palácového převratu synem vlastním nebo adoptovaným (žijeme v moderní době). Když by se vládnoucí rod zvrhnul a palácové převraty by nepomáhaly, udělala by se revoluce a sbor volených kmetů by zvolil jiného českého krále. Však se to v minulosti osvědčilo. Nebýt Rakousko-Uherska, tak nám jistě ta monarchie od Přemyslovců pocházející vydržela dodnes. A nebylo by to vůbec na překážku našemu vstupu do Evropské unie ani do NATO.
Problém by byl ovšem v tom začátku: koho vybrat za krále nebo dokonce za královnu? Současný žebřík popularity osob veřejných vede krasavice inteligentní, soudružka Buzková. Nebo si snad v té partaji říkají "sestro - bratře"? Nebo "příteli - přítelkyně"? Budu to muset někde zjistit. Což o to, královna by to byla reprezentativní, zřejmě jediná sociálně demokratická. Národ si prostě v žebříčkách vybírá podle vizáže a basta.
TopZpět