Pamětník počátků dějin počítačů komentuje |
![]() redaktor a vydavatel Jan Bílek/AHASWEB První |
alespoň jednou týdně události kolem sebe |
HOME | POČÍTAČE | GALERIE | RADY | VYKOPÁVKY | ZAHRADA | OBLÍBENÉ | ARCHIV |
Ahasweb hovoří dvoustý padesátý patý den - 6. září, středa |
K čemu to je, dívat se na někoho jak umírá? Prostě vám to dává dobrý pocit, že to nejste vy, kteří právě umírají v bolestech, které si těžko dovedete představit. Utrpení a smrt někoho jiného je lákavá podívaná, po které se můžete radovat, že jste to nebyli právě vy. Dříve se chodili lidé dívat na smrt v přímém přenosu na náměstí, když tam někoho čtvrtili či věšeli. Naposledy byla tahle příležitost v Čechách v roce 1945, když jsme si napravovali ten blbý pocit, že jaksi nepatříme mezi vítěze. Dnes je to možné jen na plátně či v televizi, už to není ono. Také prožíváme uspokojení, když jsou bezpráví a zločin potrestány, často ale litujeme ty zbojníky, kteří se ještě před chvílí radovali ze svého života, užívali si cizích peněz, milovali se a teď se válí ve vlastní krvi. Smrt je dobrý artikl. Dobře udělaná, neobvyklá nebo dokonce zvrhlá smrt vydělává slušné peníze. Může také sloužit jako návod pro někoho, kdo chce desperáty napodobit. Zejména ti tupější, s chabou inteligencí se učí ve ztemělém sále kina, jak se správně plánuje přepadení banky, jak se to realizuje. Takový film ovšem může pomoci i policistovi, který má celoživotní trauma z faktu, že gauneři, které dostal do lochu, vzápětí pro nedostatek důkazů soudce propustí na svobodu. Ve filmu může naopak vidět, jak jednoduché je zločince nezatýkat a na místě jej zastřelit. To všechno jsou důvody, proč se podobné filmy stále natáčejí, ať se nám to líbí nebo ne. Pan ministr Březina se ocitl v nemocnici pro problémy se žaludkem. Má nepochybně žaludeční vředy a vůbec se nedivím, že ho to přepadlo právě včera. Dopadl jsem podobně, ačkoliv jsem se do nemocnice nevydal. U mě se jednalo pouze o bolestivé staré jizvy na dvanáctníku, které se ozvou vždycky při razantním snížení teploty. A k tomu právě včera došlo, v noci bylo jen něco kolem 7 stupňů, byl to pokles teploty až o 18 stupňů. Mě stačilo, že jsem si pořádně zatopil v kamnech. Člověk je křehká schránka, někteří méně odolní jedinci bez plechového vnitřního potrubí jsou pak ještě křehčí. Zahoďte proto za hlavu všechna trápení a berte život jenom zlehka. Když vás někdo rozčiluje či dokonce permanetně nas..á, pak si jej představujte nejlépe, jak sedí se staženými kalhotami na míse. Jenom pozor: musíte se při tom ubránit úsměvu, jinak by dotyčnou osobu, která vás právě stírá, mohla klepnout pepka. I když, třeba by se tím právě ta osoba vzpamatovala... Pokud se vám nedaří se ubránit trvalému stresu, nemůžete dělat to, co děláte. V zájmu zachování života vám doporučuji si najít něco klidnějšího, třeba i za méně peněz. Pokud vám ovšem záleží na tom, jak dlouho tady ještě mezi námi pobudete.
Falbr pak začal hrát jinou hru: vystoupil z ČSSD a snaží se stát nezávislým, lidem oblíbeným senátorem, tátou lidu. Navíc jako šéf šéfů odborů musí být nutně i nadále v opozici ke státní moci, která jeho "soudruhy" odboráře odírá na daních, spolupodílí se na tunelování "jejich" továren. A tak zcela paradoxně, ale logicky, se dnes Falbr staví do role starého zkušeného kmeta, který kárá Zemana, jak dělá špatně kádrovou politiku, jak nemá rád tu mladou, národem oblíbenou Buzkovou. Falbr není pohoršen nad tím, že se objevil spisek zvaný Olovo. Je pohoršen nad tím, jak neobratně a hloupě Zeman vzniklou situaci řeší, jak kolem sebe vztekle tluče trestními oznámeními na novináře místo toho, aby ukázal klidnou a moudrou tvář politika, jehož se podobná špína ani nedotkne. Falbr je zrádce ne proto, že by se oba dva dřívější kumpání lišili v názorech, ale proto, že jako kovaný profesionál zakalený v politické rudé výhni školy pro estébáky, využívá Zemanových politických chyb pro vylepšení svého "image". Využívat chyb svého politického soupeře patří k pradávným metodám politického boje, boje o přízeň voličů. Jsi právě můj davem neoblíbený kamarád? Ani já nemohu být nadále tvým kamarádem, prostě tě už nemám rád, říká dnes Falbr Zemanovi.
Nápad to není, jak jistě uznáte, špatný. Teď je ještě dostat do té venkovské hospody, třeba do té tajné v zapadlé Klokočné, co se jmenuje U koně a v koutě tam mají od prezidenta Havla jako suvenýr pochromovanou flintu hradní stráže za to, jak dobře vyvářeli na Hradě papežovi a jiným celebritám. Třeba by se páni politici pak snažili dělat politiku tak dobře, jako vaří U koně pan Sapík. Lístky do Národního si můžete rezervovat s více než dvouměsíčním předstihem na adrese www.narodni-divadlo.cz/rezervace.html. Pokud si zde vstupenky vyberete, obdržíte pořadové číslo, na jehož základě vám je do určitého termínu vytisknou u pokladny v divadle. Nejedná se tedy o prodej, ale jen o rezervaci. Je to sice hezká iniciativa, leč přímý prodej by byl mnohem zajímavější. Udavačská stránka proslaveného spolku ochránců autorských práv v oblasti SW je skutečně zajímavým přístupem k zavedení pořádku v této oblasti. Najdete ji na www.zatepla.cz. Zajímavé na tom je, že spolek nazvaný Business Software Aliance není u našich úřadů nikde zaregistrován. Neobjevíte ho v Obchodním rejstříku ani v databázi Ministerstva financí ARES. Je to samozřejmě trestuhodné, jak se u nás stále ještě používá nelegální SW, přesto nemohu souhlasit s metodou, kterou si tito pánové zvolili. Komerční banka se zbavila rizikových úvěrů. Chcete vědět, kolik dluží jednotlivé podniky a fyzické osoby Komerční bance? Pak si stáhněte tento soubor DLUHY.ZIP (zabalený soubor DLUHY.XLS) obsahující údaje k 31.5.2000. Tyto dluhy pro Komerční banku vymáhá firma Konpo s.r.o.
![]() Home ![]() |