Pamětník
počátků dějin
počítačů
a internetu
komentuje
Ahaswebovy noviny alespoň
jednou týdně
události
kolem nás

 AHASWEBOVY NOVINY ,   zítra: 
 HOME  POČÍTAČE  GALERIE  RADY VYKOPÁVKY ZAHRADA OBLÍBENÉ ARCHIV

Prý se chystá zničit Ameriku...16.11.2001 - Usama bin Ladin na útěku. Podle íránského rozhlasu zřejmě překročil pákistánskou hranici u Tíry jihozápadně od města Péšávaru na severozápadě Pákistánu, uvedl rozhlas s odvoláním na nejmenovaný "informovaný" zdroj. Při náletech poblíž Kábulu v minulých dvou dnech byl zabit Muhammad Atíf, poradce a nejvyšší zástupce bin Ládina.
Zničením Ameriky vyhrožoval v interview pro britskou stanici BBC vůdce hnutí Tálibán Muhammad Umar. Na otázku, zda má nějaký konkrétní plán, odpověděl: "Plán je v běhu a děj se vůle Boží, bude naplněn. Ale je to velký úkol, který je mimo vůli a chápání lidských bytostí." Zdá se, že má Umar jako spojence mimozemšťany.

15.11.2001 - Vladimír Železný je na svobodě. Soud zamítl návrh na jeho vzetí do vazby, protože nesdílí obavy státního zástupce, že by šéf Novy mohl ovlivňovat svědky. Propuštění předcházel v cele předběžného zadržení několikahodinový výslech. Podezření, že firmě CME, která se dříve podílela na chodu Novy, způsobil škodu za zhruba 900 milionů korun nadále trvá a hrozí mu trest až osm let vězení.

Vladimír Železný, ředitel TV Nova14.11.2001 - Železný ve vazbě. Ředitele televize Nova Vladimíra Železného včera před 16 hodinou zadržela policie. Poprvé ve svém životě tak Železný strávil noc v cele předběžného zadržení v sídle pražské policie. Po šesti dnech následoval svého právníka Aleše Rozehnala, kterého soud poslal minulou středu do vazební věznice. Vyšetřovatel Vladimír Machala chce, aby soud uvalil vazbu i na ředitele TV Nova. Podle mluvčí úřadu vyšetřování Soni Jindrákové podá Machala takový návrh nejpozději dnes. Důvody Jindráková nesdělila s tím, že je vyšetřovatel ˝dosud nemá vyjasněné˝. Podle právníka Železného Radka Jilga chce Machala žádost odůvodnit možným ovlivňováním svědků a pokračováním v trestné činnosti. Soudce o tom, zda Železného pošle do věznice, rozhodne do 24 hodin, tedy nejpozději zítra.
V souvislosti se snahou Železného proniknout na slovenský trh prohlásil Richard Rybníček, zástupce firmy Česká produkční invest a.s. na Slovensku : Investorom na Slovensku je ČPI a Vladimír Železný v nej nemá majetkovú účasť. Je s týmto projektom spojený len odborne, dal mu svoje meno a odborné know how. Peniaze dáva ČPI.
Podívejme se dále na majetkové vaby: jediným majitelem ČPI (150 milionů základního kapitálu) je firma Česká produkční 2000 a.s., dříve BAGASSE a.s.(100 milionů zákl.jmění), jejímž jediným majitelem je MEF Holding a.s., dříve MEF Brokers a.s. (Praha 1, Na příkopě 12, koupě zboží za účelem jeho dalšího prodeje a prodej, zprostředkovatelská činnost v oblasti obchodu a služeb, činnost organizačních a ekonomických poradců, kapitál 31 250 000 Kč).
Ve všech těchto společnostech figuruje pan Jiří Šmejc (R.Č.711012/1909), který se vyskytuje celkem ve 14 zajímavých společnostech a firmách včetně Nadace Nova, ZVVZ Milevsko, MEF Media (Praha 1, Na příkopě 12) a MEF Consulting (Praha 1, Na příkopě 12). Nedivím se policii, že se v tom propletenci majetkových vztahů pana Železného a jeho kamarádů vrtají tak dlouho. Na Slovensku tedy podniká MEF Holding a.s. a nikoliv Česká produkční invest a.s., jak odpovídá pan Rybníček pro slovenské Slovo na otázku Kto stojí za Českou produkční invest?" Stojí za ňou Česká produkční 2000, ktorá je servisnou organizáciou TV Nova a jej generálnym riaditeľom je Jiří Šmejc. Súdne spory Vladimíra Železného a arbitrážne spory ČR so CME nemajú žiaden vplyv na investície na Slovensku, ani na to, čo sa tu bude diať. Ide o osobný problém Vladimíra Železného a arbitráž je vecou Českej republiky. . Pan Šmejc ale není generálním ředitelem, je předsedou představenstva a firma patří celá již zmíněnému MEF Holding a.s.
K tomu není co dodat. Pan Železný nejspíše bude poskytovat svoje know how ze svého rekreačního pobytu v pražské věznici. Hrozí mu totiž trest až 12 let. To ale zřejmě na Slovensku nikomu nevadí, je to přece jeho soukromá věc, když bude sedět v base. U nás mají svá práva i vězni, mohou přece i volit své poslance a obecní zastupitele a klidně z vězení řídit svoje firmy. Jak říká v jednom českém filmu herec Dvořák v uniformě důstojníka: "Tak je to správně." .

14.11.2001 - Zdravím čtenáře z deníku die tageszeitung (pouze německy) a dalšího, který se připojil z Turecka přes www.superonline.net (pouze turecky). Doufám, že oběma nedělá čeština žádné problémy. S tou jistě nemá potíže čtenář z Východoslovenských energetických závodů.

Žoldnéři Severní aliance obsadili 13.11.2001 Kábul13.11.2001 - Pohodová válka. Válka v Afgánistánu se odehrává jako v nějaké operetě. Nejdříve proti sobě dvě skupiny afghánských muslimských zbrojnošů leží v zákopech a rekreačně se občas ostřelují a vyhrožují si přes vysílačky. Obě strany vydávají komuniké o tom, jak tu druhou stranu rozsekají vbrzku na maděru. Američané ve jménu křesťanského boha mezi ně shazují nepříliš mnoho bomb, které se míjejí občas s cílem a zabíjejí tu údajné civilisty, nebo opravdové civilisty či dokonce příslušníky OSN zásobující snad opravdové civilisty potravinami. Když začínají být Američané spolu s Brity nervózní, že se blíží ramadán a nebylo dosaženo žádného úspěchu, náhle poflakující se bojovníci severní aliance zvednou zadky od svých táboráků a vydají se na Kábul. Přitom se nesetkávají s výrazným odporem a za pomoci pár vlastních tanků možná československé výroby přes námitky Američanů Kábul obsazují (Američané by viděli neradi, aby se severní aliance jen tak bez diplomatických jednání ujala vlády nad Afgánistánem). Dokonce je při tom osvobozování prý někteří údajní civilisté vítají květinami, ačkoliv předtím se dali jiní údajní civilisté slyšet, že se sem blíží stejná banda lumpů, jako ta, která jim doposud vládla.
Ano, řada z nich, či spíše všichni co to pamatují, dříve rabovali a zabíjeli ve jménu sovětské moci nebo proti ní a měli by být podle našeho práva souzeni jako mezinárodní zločinci v Haagu. Leč v Afghánistánu jsou vlastně všichni obyvatelé včetně matek, starců a dětí válečnými zločinci. Vyloučit můžeme snad jen ty děti a staré lidi, kteří prokazatelně neunesou samopal či nedokáží hodit granát, aniž by při tom sami zahynuli. Já bych vyloučil ale jen ty děti bez samopalů. Je to jako v té podivné vietnamské válce, kde Američanům skákaly po krku snad i ještěrky v džungli tak dlouho, až museli odejít.
Problém těchto válek, kde není zřejmý a z pohledu pánů důstojníků v Pentagonu zcela jasný nepřítel oblečený v uniformě podle vojenské příručky nejlépe s nápisem "TOTO JE NEPŘÍTEL!", ten problém je v tom, že poté, co organizovaná armáda "osvoboditelská" přepochoduje územím do hlavního města a tam dosadí "demokraticky" novou vládu, má náhle nepřítele v zádech, hned ve vedlejším baráku, prostě všude. Pak nezbývá nic jiného, než odejít, příslušnou zemi obklopit ostnatým drátem, zakázat letecký provoz a uvalit hospodářské embargo. Je to sice akt čirého zoufalství a rezignace armádního velení, ale jiná možnost asi není. Příkladem budiž Irák, kam si ani americká armáda netroufla a zvolila ono "oplocení" světu nebezpečného státu. V Afgánistánu to nakonec dopadne stejně. A co bin Ládin? Nejspíše se přestěhuje někam jinam a bude se dál zabývat plány, jak zničit Ameriku a celý ten podivný svět, který neuctívá jeho boha. Alláh akbar!

12.11.2001 - Vzpoura vězňů zmařena. V noci z neděle na pondělí policie provedla razie v celkem jedenácti věznicích na celém území České republiky. Vzpouru připravovali rusky hovořící vězňové s cílem vyvolat chaos a umožnit tak útěk špičkám ruské mafie. Celkem je v našich věznicích 1200 rusky hovořících vězňů, kteří se velice obávají, že budou předávání k výkonu trestu do jejich mateřských zemí. Zejména se jedná o Ukrajinu a Rusko. V tamějších věznicích jsou děsivé podmínky, proti nimž je věznění v našich věznicích rekreačním pobytem. Při raziích policie ve spolupráci s vězeňskou službou byly na celách objeveny mobilní telefony, nože a drogy.

Let 587 American Airlines se dnes zřítil v New Yorku12.11.2001 - Havarie letadla v NY. Let 587 American Airlines se dnes zřítil v New Yorku. V troskách letadla Airbus A-300 startujícího v 14:13 SEČ zahynulo 255 cestujících. Údajně krátce po startu letadlu upadl jeden motor, podle jiných zpráv upadly oba motory, z nichž jeden byl zcela nový a druhý měl nalétáno přes 9000 hodin a měl jít do repase. Stroj dopadl na čtvrť Queens a zničil nejméně dvanáct budov, ve kterých ale nebyli žádní lidé. Jednalo se o budovy určené vesměs na prodej. Bylo pouze zraněno asi 11 lidí. Podle neoficiálních vyjádření se nejedná o teroristický čin. Přesto byl v New Yorku vyhlášen vyjímečný stav, zastaven provoz na všech třech letištích a uzavřeny tunely a mosty.
21:05 SEČ: Letadla mohou v N.Y. již přistávat. Vzdušný prostor nadále hlídají vojenská letadla připravená sestřelit dopravní letadla, u nichž bude podezření, že jsou v rukou únosců. Let z Prahy do N.Y. nebude odkloněn, letadlo přistane.

Hledání bin Ladina/Ladena podle amerického karikaturisty12.11.2001 - Mám chemické a jaderné zbraně. 10. listopadu 2001 Usama bin Ladin prohlásil, že má k dispozici chemické a jaderné zbraně a je připraven je použít. "... pokud proti nám Amerika použije jaderné nebo chemické zbraně, v tom případě bychom odpověděli chemickými a jadernými zbraněmi. Máme chemické a jaderné zbraně jako odstrašovací prostředek," prohlásil v rozhovoru pro pákistánský deník Dawn.
Zajímavé na tom je, že bin Ladin klidně poskytuje rozhovory novinářům a vydává prohlášení a Američané jej nedokáží polapit. Také prohlásil, že jej Američané živého nedostanou. Inu, pokud je opravdu vinen všemi těmi zločiny, i mrtvý bin Ladin by byl dobrý úlovek. Ale nejspíše k tomu nedojde, možná až jej ke stáru opustí všichni jeho stoupenci, bude někde, třeba v Karlových Varech, náhodně objeven a odsouzen na doživotí. Podobně dopadl přece i známý terorista Karlos.
Další novinka je v tom, že se bin Ladin ostře distancoval od rozšiřování antraxu. Asi to bude pravda, protože je v podstatě úchylný zbabělec a takoví se neradi vrtají v něčem tak nebezpečném, jako jsou biologické zbraně. Není nad samopal a možná ještě tak plyn. Antrax mají nejspíše na svědomí američtí extrémní nacionalisté, kteří jen využili všeobecného zmatku v USA a vyplnili si tak některá svoje úchylná přání. Jistě se velmi baví tím, jaký chaos lze vyvolat několika směšnými dopisy. Minimální náklady a maximální úspěch. V každém případě prožívá Amerika a Američané období, jaké snad ve své historii nezažili. Prostě si na ně na jejich území doposud nikdy netroufnul a tak ztrácejí hodně ze svého pocitu bezpečí v zemi tak daleko za mořem od té zkurvené Euroasie a Afriky. Možná, že budou pro příště více rozumět našim obavám z konfliktůa válek, které se zatím vždycky odehrávaly na starém kontinentě.

12.11.2001 - European Music Awards 2001. Po bezmála tříhodinovém maratonu ve Frankfurtu nad Mohanem, v dalších dnech mnohokrát opakovaně vysílaném na stanici MTv, jsou tu vítězové evropských cen této hudební televizní stanice. Najít ty odkazy na internetu mně dalo opravdu zabrat. Počítejte s tím, že většina stránek potřebuje Macromedia Flash Player(krátký download) a videa jsou přes RealPlayer (asi 4,5MB). Tak do toho:

12.11.2001 - Chcete si koupit pozemek? O průměrných cenách pozemků se dozvíte na serveru ePravo. Je zde k dispozici VYHLÁŠKA Ministerstva zemědělství ze dne 8. října 2001, kterou se stanoví seznam katastrálních území s přiřazenými průměrnými cenami zemědělských pozemků. Vlastní ceny jsou stanoveny v Příloze k vyhlášce Ministerstva zemědělství č. 380/2001 Sb., kterou se stanoví seznam katastrálních území s přiřazenými průměrnými cenami zemědělských pozemků. Oba soubory jsou bohužel v proklínaném formátu PDF, potřebujete tedy Acrobat Viewer. Je zadarmo ke stažení zde od firmy Adobe.

12.11.2001 - Homosexualita je jen neřest? V jedné z diskuzí na internetu, která ani nebyla o homosexualitě, jsem narazil na zajímavou informaci, kterou nemám nijak ověřenou. Přesto si to pro zajímavost přečtěte, protože autor říká velmi přesvědčivě, že:
...tzv. Gay-gen (Xq28) byl mezitim v USA prozkouman a zjistilo se, ze "muze" nejen za homosexualitu, ale i za alkoholismus a jine drogove zavislosti, az po vrazdy. Dnes se mu rika gen "Ja muzu vsechno". Homosexualita se da lecit (ci spise napravovat) podobne jako drogova zavislost - ovsem ne takovym zpusobem, jaky byl testovan v Cechach - tomu se dnes rika "naivni". Je to ale obtizne, odbornici to srovnavaji s "lecenim" drogovych zavislosti a nema to prioritu (proc taky). Je to zkratka NEREST jako koureni, drogy a chlast, zadny "geneticky ortel". Je-li mozne leceni, je ale asi mozny i opacny smer sikme plochy, takze navody sirene ve skolach "zkus to, treba se ti to bude libit" jsou cestou na sikmou plochu - u drog jako u homosexuality. Homosexualita mozna vypada nevinne, ale rozsireni AIDS v USA je jeji dusledek - ackoliv je to vina spise promiskuity, podobne jako krute rozsireni AIDS mezi heterosexualy v Africe, kde se soulozi metodou "kazdy s kazdym a kdykoliv to jde", ale nema to vetsi souvislost s krestanstvim, nez ze by poctiva monogamie asi dokazala AIDS zastavit. Podle mne to ma zustat veci jedince (jako koureni a chlast), bez statni oficialni podpory, kterou take odmitam. Homosexualita je veci vlastniho rozhodnuti, NENI to tedy mensina. Vadi mi pristup lekaru, kteri dnes ucinne srazeji ty homosexualy, kterym to samotnym vadi a SAMI SE Z TOHO NEMOHOU vyhrabat (je jich minimalne, ale jsou).
Pravdou je, že se od roku 1993, kdy byl tzv.Gay-gen Xq28 "objeven", se po šesti letech k tomuto objevu genetici opět vrátili a vypadá to, že opravdu nález z roku 1993 byl příliš optimistický a vědci tenkrát objevili gen, který lze spíše nazvat, jak píše výše citovaný čtenář, " "Já můžu všechno". Viz také článek na www.narth.com/docs/fading.html.
A tak není vyloučeno, že náš parlament přijal zákon na ochranu menšiny, která vůbec není menšinou, ale jen skupinou lidí se stejnými "zájmy", něco jako sběratelé známek nebo zahrádkáři, i když předmětem "zájmu" se poněkud tato údajně čtyřprocentní skupina poněkud odlišuje.

12.11.2001 - Rusům se u nás líbí. Dokáží díky své přizpůsobivosti divy. Tak si u nás například založili banku. Tedy ne tu opravdovou, ale jen družstevní záložnu. Jmenuje se hezky rusky Kreditnij sojuz, ve skutečnosti se jedná o Úvěrní družstvo PDW, IČO 25791583, Nad Opatovem 2140/2, (Hotel Sandra, naposledy 10-patro, číslo pokoje 1009), 149 00 Praha 4, úřaduje se na adrese Lipova 1444/20, Nove Mesto, Praha 2. Jak vidíte, banka se dá založit i v hotelu, nepotřebujete ani žádnou trvalou adresu. Co všechno může takové družstvo zajistit svým klientům podle § 3 zák.č.87/95 Sb.?

a) přijímat vklady od svých členů,
b) poskytovat úvěry svým členům,
c) poskytovat svým členům tyto peněžní služby:
1. vedení účtů a provádění plateb z pověření člena,
2. obstarávání kreditních karet, včetně emise karet a jejich
obhospodařování,
3. ručení za úvěry poskytnuté jinými osobami,
d) poskytovat svým členům tyto další služby:
1. zprostředkování a obstarání právních a poradenských služeb,
2. obstarání nákupu zboží, včetně hospodářských potřeb, a
služeb,
3. poskytování příspěvků na sociální, zdravotní a vzdělávací
účely,
4. organizování činností ve společném zájmu členů v oblasti
sociální, zdravotní a vzdělávací.
(2) Družstvo je dále oprávněno:
a) otevírat a využívat účty v bankách, včetně zahraničních,
b) přijímat vklady od jiných družstevních záložen, ukládat
vklady u jiných družstevních záložen a poskytovat jim a
přijímat od nich úvěry,
c) ukládat vklady u bank a přijímat od nich úvěry,
d) nabývat státní dluhopisy a komunální obligace a hypotéční
zástavní listy; jiné cenné papíry nesmí družstevní záložna
nabývat,
e) nabývat majetek, který slouží jen k výkonu činností
družstevní záložny, a nakládat s ním,
f) přijímat dary a dědictví,
g) poskytovat půjčky Zajišťovacímu fondu družstevních záložen
h) po předchozím souhlasu Úřadu a za podmínek jim stanovencýh
přijímat vklady od jiných právnických osob, vést těmto osobám
účty a provádět platby z jejich pověření a poskytovat úvěry
obcím v České republice
Jak vidíte, je to úžasné, co dokáže zákon v šikovných rukou. Kreditnij sojuz je určen pro rusky hovořící občany, kteří zde pracují či podnikají a rádi by svoje peníze dostali šikovně kamkoliv do zahraničí. Jak se na webu názorně vysvětluje, nejlepší je na to debetní karta:
Proč potřebujete debetní kartu? Při překračování hranic nemusíte uvádět, kolik máte hotovosti. Peněz na kartě se to netýká. Druhou kartu ke stejnému účtu můžete dát doma své ženě nebo matce a ta si může vybírat peníze doma v Rusku. Necharošie parni - špatní chlapci, kteří hlídají na nádraží, vás nemohou připravit o vaše peníze. Kartu si nemusíte brát sebou, druhou má vaše rodina.
Člen (družstevník) může obdržet jakoukoliv kreditní či debetní kartu - VISA, EuroCard/MasterCard, Cirrus/Maestro.

Gazeta Inform Praga je přímo propojená s tímto družstvem ruských občanů v Praze. Když budete mít zájem, můžete se stát regionálním představitelem Inform Praga. Stačí umět rusky slovem i písmem.
Malá ukázka inzerce z těchto novin:
3+1, 89 m2 St. Mesto, ul.Havelska po rekonstrukci bez nábytku, měsíční nájem 45 000,- bez plynu, elektřiny a telefonu, odvozu odpadků
Odblokování mobilních telefonů. Volejte na 02/241093xx..
Rabota dlja devušek za rubežom
Práce na norských naftových platformách, 5000 dolarů měsíčně
Dobře placená práce pro děvčata a ženy. "Ne intim."
Harmonikář hledá práci ve svém oboru. Hraji na piano, balalajku a domre. Mohu pracovat v restauracích, barech, kavárnách. Tancuji brejk.

Nezdá se vám, že by pro vás bylo lepší být občanem bývalého Sovětského svazu? Ale co vám brání, dát se do podobného podnikání? Vždyť přece právě vy na harmoniku hrát umíte! Nebo alespoň tancujete brejk, no ne?
ZÁKON o spořitelních a úvěrních družstvech vám zpřístupní Lubomír (dnes 12.11.2001 to nepůjde, mají tam na MUJWEBu upgrade serverů, tak prý od zítřka).

Home
Home


Creative Commons License
Ahasweb, jehož autorem je Jan Bílek, podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko
.