Pamětník
počátků dějin
počítačů
komentuje
Ahaswebovy noviny
redaktor a vydavatel Jan Bílek/AHASWEB První
téměř
každý den
události
kolem sebe   
  HOME   POČÍTAČE  RADY  VYKOPÁVKY ZAHRADA OBLÍBENÉ   ARCHIV  
Vybráno z pošty, která došla AHASWEBOVI:
Pište Ahaswebovi na ahasweb@writeme.com

Tak trochu jiný vyhledávač [22.8.2000]
Firma Bonebakker spol. s r.o. právě uvedla na trh internetu nový vyhledávač, který pod názvem iStart najdete na adrese www.iStart.cz. Jeho hlavní výhodou oproti ostatním vyhledávačům tvůrci spatřují zejména v jednoduchosti vyhledávání odkazů. Zatímco u všech ostatních vyhledávačů jste po zadání klíčového slova zahlceni několika tisíci odkazy, ve kterých v mnoha případech nakonec stejně nenaleznete to, co jste hledali, zde je díky přesně definovaným rubrikám tato nepříjemnost odstraněna. Celý vyhledávač je rozčleněn do podoby stromu kde nejvyhledávanější odkazy jsou umístěny přímo do rubrik na hlavní stránku, aby se k nim uživatel nemusel pracně proklikávat a další odkazy jsou umístěny na takzvané dceřiné stránky, které jsou opět rozčleněny do rubrik a tyto rubriky mají též své podstránky. Další obrovskou výhodou je možnost použít pro vyhledávání ostatní vyhledávače (o což byli uživatelé na některých jiných portálech připraveni). Programátoři použili i jiná lákadla jako je například Anglicko - Český a Česko - Anglický překladač, či možnost odesílání všemi oblíbených SMS zpráv z formuláře umístěného přímo na hlavní stránku a nemluvě o tom, že hlavní stránku neobtěžkali všudypřítomnými bannery, které uživatelům internetu velmi znepříjemňují život a připravují je o drahocenný čas a peníze prodlužováním načítání oblíbených stránek. Pokud tedy chcete navštívit tak trochu jiný vyhledávač, neváhejte nastartovat své počítače a hurá na iStart.
 
Jsem s pozdravem a předem děkuji
 
Václav Veselý
Account Manager
Bonebakker Computer Services
 
Na Perštýně 5, Praha 1, 110 00
Tel: 02/ 24 23 77 24
Fax: 02/ 24 21 11 76
E-mail:vesely@bonebakker.cz
www.bonebakker.com


Netscape je K.O.? [28.7.2000]

Dobrý den,

píšete o prohlížeči Netscape. Mezi námi, za mnoho nestojí, a všichni, co
máme něco společného s weby bychom si oddechli, kdyby dnes neexistoval. Je
to o tom, že kdysi byl Netscape dobrý, ale v okamžiku, kdy Microsoft dal
svůj prohlížeč zdarma, se to pro Netscape stalo obchodně nezajímavé. Takže
je dnes Netscape jen oprašován, a to jen velmi ledabyle.

Přeji Vám hodně štěstí s Ahaswebem

Miloslav Ponkrác


Muzeum Olympicu??? [16.11.1999]

Hezky den, K vasi recnicke otazce z 11. 11. z Ahaswebovych novin, "kdy budeme mit museum treba Olympicu"

Az bude Olympic 17 let po rozpadu, mozna bude mit i skutecne museum, ale ted Olympic muzete videt zive prakticky vsude. Jestli si nejake museum objedna vystoupeni, pan Janda tam za nevelky peniz jiste prijede alepson na chvili udelat autenticky exponat. Kdo chce videt Olympic v mene asketickem prostredi, jiste si vyhleda informaci o koncertech na pripojenych odkazech na webove stranky.
www.seznam nasel na heslo olympic tyto dotazy tykajici se rockove skupiny Olympic. Neprohlizel jsem je, alespon ne dnes.
http://www.caesar.cz/olympic
http://www.mujweb.cz/www/olympic
http://www.bestia.cz/olympic
http://www.bestia.cz
http://mujweb.cz/kultura/akordy/
http://www.fee.vutbr.cz/~jedelsky/Hudba.html

Mejte se krasne

Sasa Pleska

 


Pěvecká konzervatoř zrušena.

Vážení,

dne 2.11.99 proběhla před Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy tichá demonstrace studentů soukromé Pěvecké konzervatoře v odpoledních hodinách bez naprostého zájmu tisku. Možná tento nezájem byl způsoben tím, že budoucí mladí operní pěvci a zpěvačky nevytloukali okna a nenapadali kolemjdoucí.

A o co jim vůbec jde? Problém tkví v tom, že výše jmenovaná státní instituce nechala proběhnout přijímací řízení, nechala otevřít první ročník, vše tedy proběhlo regulerně dle pravidel a najednou se rozhodla upřít dětem nárok na vzdělání tím, že se nejprve rozhodla školu zrušit ( tato informace proběhla velmi neoficiálně v tisku, aniž by vedení školy o tomto rozhodnutí někdo oficiálně informoval), pak se zase situace obrátila ve prospěch školy, nicméně Ministerstvo použilo jinou sílu a jiný prostředek - nepřidělení dotací. Protože věděli, že to samo o sobě školu zruší a oni budou mít čistý stůl. Arogance úředníků dostoupila takového vrcholu, že když se zástupkyně rodičů chtěla dozvědět důvody rozhodnutí Ministerstva, tak jí tři dny trvalo než ji bylo sděleno, kdo je kompetentní ji tuto základní informaci dát. Jednoduše řečeno ji jeden úředník odkazoval na druhého. Ale vždyť čelní představitelé Ministerstva jsou na svých místech díky našim hlasům ve volbách, kde se v nich bere ta neskutečná drzost, nebavit se s obyčejným člověkem. Skutečně slušný člověk nemá v tomto státě odvolání. Samotní studenti mají svou školu rádi a proto tento postoj šli vyjádřit před budovu Ministerstva, které se vzmohlo jen na vyslání tiskové mluvčí, která jim dotčeně sdělila, že se všemi problémy měli jít za ní. Přitom, když se chtěli telefonicky dopídit k člověku, který by jim řekl, za kým mohou jít, nikdo to nebyl ochoten a schopen studentům sdělit. Tudíž tisková mluvčí šla asi jen vyzvídat vážnost situace.

Bohužel si ani Ministerstvo neuvědomilo, že svým krokem porušuje právo na vzdělání, které máme všichni dáno (dle Ústavy ČR). V prvním ročníku jsou studenti, kteří mají přirozeně jen 9 let školní docházky. Nevím, proč se někdo rozhodl sebrat talentovaným dětem šanci na vzdělání. Ministersto dnes tvrdí, že Státní konzervatoř a Konzervatoř Jaroslava Ježka mají dohromady kapacitu 180 volných míst, které mohou nabídnout, ale našinci vyvstává otázka, proč tedy rovnou nepřijali studenty, kteří jsou dnes na soukromé škole, když většina z nich se hlásila na všechny tři konzervatoře? Bohužel v obou výše jmenovaných školách jsou patrony přijímacích hovorů protekce a úplatek. Všichni to ví, jen se o tom nemluví nahlas.

A já se ptám, kolik ještě bude demonstrací, a kolika dětem sebere nějaký úředník od stolu právo na vzdělání. Vždyť by se měli všichni stydět, když děti, budoucnost tohoto národa, se musí o svá práva hlásit na ulici. Všem úředníkům na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy bych zakázala přístup do Státní opery Praha a do Národního divadla. Když seberou možnost studovat budoucím operním pěvcům, nemají právo na toto umění.

S pozdravem Martina Bittnerová, Praha 6, Nevanova 1057, abram@vol.cz


Zajistěte si zasílání e-mailu vždy, kdy dojde k aktualizaci Ahaswebových hovorů:
Home
Home
../index.html