Pamětník
počátků dějin
počítačů
komentuje
Ahaswebovy noviny
redaktor a vydavatel Jan Bílek/AHASWEB První
téměř
každý den
události
kolem sebe   
  HOME   POČÍTAČE

HISTORKY

 RADY 

VYKOPÁVKY

ZAHRADA

OBLÍBENÉ

  ARCHIV  

Ahasweb hovoří dvoustý čtrnáctý den - 4.října 1999, pondělí
Zajistěte si zasílání e-mailu vždy, kdy dojde k aktualizaci Ahaswebových hovorů:

AHASWEBa najdete nyní také na adrese volny.cz/ahasweb !!!

Soutěž je ještě v chodu: Velevýznamný deník Lidové Noviny zveřejnil v rámci páteční přílohy MEDIA@KOMUNIKACE dvojici fotografií. Vlevo je celkem snadno identifikovatelný Marc Andreesen, bývalý to šéf společnosti Netscape. Vpravo je osoba, která byla posléze na základě mikroskopického rozboru cedule týmem specialistů BIS identifikována rovněž. Tento tajemný muž, vydávající se na loňském srazu bojovníků proti Telecomu na památném vrchu na Žižkově za zástupce všech důchodců je:

  • Bývalý náčelník kmene důchodců Kremlička
  • Skutečný a nefalšovaný Ahasweb První těsně před předčasným důchodem
  • Známý guru Daniel Dočekal převlečený za důchodce
Kdo zašle správnou odpověď spolu se svou fotografií či karikaturou, bude zveřejněn v plné kráse v následujícím čísle. Uzávěrka soutěže je 15.10.1999 v pátek. Pokud dojde více správných odpovědí, odměněn bude jen ten, který odevzdá svůj hlas v anketě OSOBNOST ČESKÉHO INTERNETU Ahaswebovi Prvnímu. Anketa začíná v úterý 5.10.99, do e-mailu je třeba přiložit jako důkaz nestranného hlasování kopii hlasovací stránky.

Teoretik komunizmu Karel Marx Marx osobně... byl v Británii (!) zvolen myslitelem tisíciletí. Na druhém místě se umístil geniální fyzik Albert Einstein. Vyplynulo to z výsledků průzkumu, které dnes zveřejnila britská rozhlasová a televizní společnost BBC. Marxovi dali přednost před Einsteinem respondenti ankety, které se zúčastnily tisíce osob, deset let po pádu berlínské zdi, symbolu zavrhnutí komunismu, poznamenala BBC.

Na třetím místě oblíbených myslitelů tisíciletí se u Britů umístili fyzik Isaac Newton a autor evoluční teorie Charles Darwin. Jediným z uvedených, který je ještě naživu, je astrofyzik a spisovatel Stephen Hawking. Tento průzkum je již devátým, který v rámci konce tisíciletí uspořádala BBC. Například Paul McCartney byl zvolen nejlepším hudebním skladatelem a William Shakespeare nejlepším spisovatelem.

Lidstvo, zvláště pak obyvatelstvo Británie, je nenapravitelné. Nebo se ten průzkum dělal mezi naprostými idioty, kteří nerozeznají levou od pravé. Spíše je to ale důsledek té zatracené levicovosti lidí na západ od nás, kteří si nikdy nezkusili, co to je žít ve státě pod záštitou Marxových myšlének. Jistě, byl to nepochybně veleduch a intelektuální obr. Leč svůj intelekt zaměřil směrem, který nikterak nepomohl k viditelnému pokroku. Mohl bych vlastně s jeho myšlenkami souhlasit, protože se od 1.11.t.r. zařadím mezi nezaměstnané. Ale protože jsem prožil hlavní část života právě v tom vysněném "spravedlivém" světě bez vykořisťovatelů, v tom komunistickém ráji, musím se jen vyděsit z výsledku zmíněné ankety.  


Pozor na zloděje mobilů! Módní trendy ovlivňují chování zločinců. Svědčí o tom například skutečnost, že v ulicích Paříže výrazně vzrostl počet krádeží mobilních telefonů, které zloději berou i násilím chodcům. Informovalo o tom pařížské policejní ředitelství.

Oběť je pohroužena do rozhovoru a je velmi zaskočena, když ji v několika vteřinách útočník vytrhne mobil, odstrčí ji a uteče. Krádeže mobilů tvoří již třetinu všech podobných násilných činů spáchaných od ledna v pařížských ulicích. Vyšší počet mobilů - nyní je vlastní přes 25 procent Francouzů - vedl ke zvýšení počtu pouličních loupeží. Komisař Pierre Durand vysvětlil, že zloději raději berou zapnuté mobily, aby měli jistotu, že přístroje nejsou zablokované kódem. Poté zavedou nový kód, vyjmou SIM kartu a nahradí ji předplacenou kartou, aby mobil fungoval i po očekávaném zrušení předplatného okradeným. Opět zapnou přístroj použitím svého kódu a je to. Zloděj má šanci i v případě, že získá vypnutý mobil. "Mnoho lidí nemění z pohodlnosti původní PIN kód od výrobce, který je "0000". Zloději to vědí a zkoušejí štěstí se čtyřmi nulami - jsou úspěšní v 50 procentech," řekl komisař s tím, že se v Paříži naopak snižuje počet krádeží autorádií.

Protože je svět malý, dá se očekávat, se i naši lapkové se poučí z tisku, nebo si zajedou do Paříže na exkurzi, jak nejlépe mobil šlohnout. Připravte se tedy na zlé časy. Co poradit? Výrobci s tím jaksi nepočítali a tak nevím o mobilu, který by měl nějaký konektor na ocelové lanko vedoucí třeba k opasku. Zručný český kutil si ale poradí.

Ještě jedna možnost mě napadá: jistě si pamatujete, jak superrobotizovaní hrdinové akčních filmů mají na ruce takový ten komplexní přístroj obsahující jak komunikační zařízení, tak i menší laserové dělo. Tak zakupte v OBI pořádnou lepicí pásku a pěkně si mobil přimotejte tou páskou k ruce. Aspoň jej nebudete muset neustále hledat někde po kapsách či v aktovce. A budete mít jednu ruku volnou třeba i pro cigaretku!

 


Nadměrné užívání sexu s novou partnerkou přivedlo orangutana Mikea do nemocnice v thajské metropoli Bangkoku. Lidoop trpí naprostým vyčerpáním organismu a podvýživou, informovali zaměstnanci lopburiské zoologické zahrady.

Předběžné šetření ukázalo, že 14letý Mike strávil se svou druhou devítiletou partnerkou Mali veškerý čas pářením, a to i na úkor potřebného spánku. Opičák ztratil navíc chuť k jídlu, a když nepomohly dávky vitamínů, byla mu předepsána lékařská péče a nejspíše ho čeká nitrožilně podávaná výživa. Mike a jeho první partnerka Zu Zu zplodili syna Joye, kterému jsou nyní dva roky. Jejich "svatba" byla oslavována po celém městě Lopburi, ležícím 115 kilometrů severně od Bangkoku. Rodičovský úspěch pohnul jistého podnikatele, aby Mikeovi pořídil druhou ženu s nadějí na další přírůstky. Orangutani se rodí v zajetí jen velmi vzácně.

Tak si dejte pozor, pánové, mohli byste dopadnou jak Mike. Naštěstí jste doufám plně vytíženi, a tak vám bezprostředně podobné nebezpečí nehrozí. Jak říká doktor Plzák: nejlépe je sex provozovat pravidelně. Inu, i jednou za rok je to pravidelně. Hlavně to nepřehánět.

 


Houbaři, pozor! Není to varování proti nebezpečným houbám, ale proti nájezdům zlodějů vykrádajících osobní automobily vášnivých houbařů. Na Bruntálsku a Olomoucku zaznamenali policisté uplynulé dva týdny na dvě desítky případů, kdy zloději vykradli auta zaparkovaná u lesa lidem sbírajícím houby. Houbařská vášeň přišla draho muži, který ve středu nechal vozidlo na lesní cestě nedaleko Pňovic na Olomoucku. "Než se vrátil, neznámý pachatel rozbil okénko, odcizil notebook, elektrickou vrtačku, elektrický vrták a účetní doklady. Škoda přesahuje 50.000 korun," řekl dnes ČTK mluvčí olomoucké policie Milan Navrátil. Na severu okresu zaznamenali policisté v uplynulých dnech dvě další vykradená auta houbařů.S kabrioletem na houby nejezděte v žádném případě!

Nejvíce práce se zloději, kteří si berou na mušku auta zaparkovaná na opuštěných místech a lesních cestách, mají policisté na Bruntálsku. V okolí Horního Benešova zaznamenali během dvou týdnů sedm případů, jejich kolegové z bruntálského obvodního oddělení jich napočítali na Hvězdě v Jeseníkách a v oblasti Razové u přehrady Slezská Harta devět. "Policejní hlídky opakovaně upozorňují houbaře, ale i rybáře, aby v autech nic cenného nenechávali. Přesto tam mají mobily, peněženky a další cennosti jako ve výkladní skříni," řekl dnes ČTK šéf policejního oddělení v Horním Benešově. Vypátrat tyto zloděje je podle něj obtížné, pokud nejsou chyceni při činu.

Kdo máte pořádného psa, nechte jej pěkně v autě, ať pro vás alespoň trochu pracuje. Kdo nemáte psa, můžete v autě nechat manželku, která si ráda přečte zamilovaný román nebo si zchrupne. Dohlédněte ale, aby se v autě zamkla a nikomu kromě vás neotevírala, i kdyby jí "umíral" těsně před kapotou. Triky zlodějů a lupičů jsou neotřelé a tak jí položte na sedadlo nějaký ten samopal, slušnou plastikovou maketu zakoupíte v každém hračkářství.

 

Home
Home
http://volny.cz/ahasweb/