Pamětník
počátků dějin
počítačů
komentuje
Ahaswebovy noviny
redaktor a vydavatel Jan Bílek/AHASWEB První
alespoň
jednou týdně
události
kolem sebe   
  HOME   POČÍTAČE

HISTORKY

 RADY 

VYKOPÁVKY

ZAHRADA

OBLÍBENÉ

  ARCHIV  

Ahasweb hovoří dvoustý dvacátý den, 18.listopadu 1999, čtvrtek
   Zajistěte si zasílání e-mailu vždy, kdy dojde k aktualizaci Ahasweba :
Aktuality na PRESS.CZ

AHASWEBa již nenajdete na adrese volny.cz/ahasweb/. Mujweb.cz stojí za starou bačkoru, nejde aktualizovat přes FTP (jen za peníze) a přes HTML stránky to blbne na kvadrát. Možná je to tím, že tam mám příliš mnoho souborů... Pokud máte AHASWEBa v Oblíbených, račte si přehodit na server volny.cz, kde prave jste.


Havel a jeho zlé svědomí? http://www.medicalnet.at/horvath/politics.htm

Oslavili jste také SR? Proč vypukla sametová revoluce až po pádu berlínské zdi? Protože jsme národ poserů, kteří si raději počkají, jak se situace vyvine a pak se přidáme k těm, kteří právě vyhrávají.

Naštěstí byli po.... až za ušima i vládnoucí komouši včetně armády a tak nedošlo k žádnému krveprolití. Také jsme nikoho nezavřeli za zločiny komunizmu, snad jen kromě nařvance Štěpána, který je dodnes rozčilený, že to odnesl za všechny soudruhy. Kdyby ale býval držel hubu jako ostatní, tak po něm ani pes neštěkl.

A kdo byl onou šedou eminencí organizující hladký přechod z komunizmu ke kapitalizmu? No přece pan soudruh Čalfa, ten hladký usměvavý úhoř, který dodnes sedává jako poradce pana prezidenta Havla na Hradě a bere za to mzdu z našich daní. Václav je mu tak hluboce zavázán za uvedení do funkce prezidenta, že se z toho dodnes nevzpamatoval.

Naše vnuci budou proto choditi v lampionovém průvodu Prahou 17.listopadu a nikoliv 7.listopadu, jak jsme chodívali my. O podstatě takto oslavované SR nebudou vnukové věděti o nic více, než naše děti v jejich věku před léty věděli o VŘSR.

Komunisté chtěli také slavit, ale rozezlený dav, převážně žen je vyhnal od pamětní desky protikomunistické demonstrace 17. listopadu 1989 na pražské Národní třídě. Jednalo se o stoupence generalního tajemníka Strany československých komunistů Miroslava Štěpána. V pětičlenné skupince byl i někdejší důstojník Státní bezpečnosti Ludvík Zifčák, který před deseti lety na Národní třídě předstíral mrtvého studenta. Štěpánovi komunisté přišli v den desátého výročí zmasakrování demonstrantů naopak protestovat proti "zločinnému kapitalismu" a současnému režimu v České republice.


Hanobitel vlajky. Konečně nějaké emoce: Trestní oznámení na amerického občana českého původu Milana Kohouta, který při středeční demonstraci Romů k výročí 17. listopadu v Matiční ulici v Ústí nad Labem rozřezal na dvě části maketu české státní vlajky, podal dnes místopředseda severočeské ČSSD Jaroslav Foldyna. "Podle mého názoru se dopustil se trestného činu výtržnosti," řekl ČTK Foldyna.

Kromě toho podle něj Kohout svými výroky také hanobil rasu a národ, když řekl, že se stydí za Čechy, protože je pokládá za rasisty. Novinářům v Matiční Kohout řekl, že rozpůlení vlajky se mu jeví jako nezbytnost, protože podle něj jsou v České republice rozdíly mezi lidmi a "stát je tu jenom pro někoho". Uvedl, že v posledních letech jezdí do ČR na návštěvu za svými známými, kteří dávají najevo své rasistické názory, a že se v tomto směru za Čechy stydí.

Foldyna řekl, že neví, kolik kamarádů "rasistů" Čechoameričan Kohout v ČR má, ale že by mu doporučil, aby se stýkal s jinými lidmi a přesvědčil se o tom, jaký je současný vztah většiny lidí v ČR k Romům, kteří dodržují základní pravidla sousedských vztahů.

Je to pěkné gesto někoho, kdo v té ulici nebydlí, žije si pěkně kdesi v USA a nám dává lekce. Nelíbí se mi ten polystyren, proč se nedodržuje ten starodávný zvyk pálení vlajek, je to zejména pro televizní štáby mnohem efektnější. 


Stromeček pro papeže.To biskup Lobkowicz nás zviditelnil mnohem lépěji: vagon, který přepraví vánoční strom do Říma, posvětil ve středu v Ostravě biskup ostravsko-opavské diecéze František Lobkowicz. Pětadvacet metrů vysoký strom bude o vánočních svátcích zdobit Svatopetrské náměstí ve Vatikánu. Zhruba pět tun těžký strom svázali horolezci 500 metry speciálního tenkého lana tak, aby průměr stromu nepřesahoval 3,5 metru. To aby se vešel do všech tunelů na trati.

V modlitbě Lobkowicz vagonu popřál, aby vždy vozil pěkné zboží, včas dojel do cíle a přivážel lidem jen radost. Přihlásil se tak ke konzumní společnosti, která si i vánoční svátky představuje jako strom hojnosti zasypávající obyvatele tohoto slzavého údolí dary z nebes zakoupenými ovšem za jejich peníze, které neuváženě utratí v nastalém nákupním šílenství a které budou po Novém roce postrádat. Hlavně aby ten stromeček ve Vatikánu předčasně neopadal, zase bychom si tak utnuli nějakou tu ostudu a celý svět by se nám smál, že máme nejen holou p..., ale i stromeček.


Fischer a senát. výboru pro evropskou integraci, kde mu místo nabídl Jiří Skalický (bezpartijní) výměnou za členství v ústavně- právním výboru. Tuto změnu dnes schválil Senát, který Fischera minulý týden dosadil přes jeho odpor právě do svého ústavně- právního výboru hlasy ODS a ČSSD.

Fischer byl původním senátním rozhodnutím zklamán, protože chtěl na základě svých zkušeností pracovat v zahraničním výboru. Práce v ústavně-právním výboru se odmítl zúčastnit, protože k ní nemá kvalifikaci. Výměnu obou senátorů dnes podpořilo 54 z 55 přítomných senátorů, jediný místopředseda Senátu Petr Pithart (KDU-ČSL) se hlasování zdržel. Asi ho nemá rád...


Bez komentáře: Radní z Prostějova vyčlenili z rozpočtu 10.000 korun, aby přispěli na nákup hraček infekčnímu oddělení tamní nemocnice. To o téměř všechny přišlo během pěti týdnů, kdy při epidemii žloutenky hospitalizovalo přes padesát dětí převážně z romské kolonie na okraji města. "Romové zničili nádobí, hračky a další vybavení za několik desítek tisíc korun, proto jsme se rozhodli nemocnici pomoci a přispět aspoň na hračky", řekl dnes novinářům prostějovský místostarosta Miroslav Špičák. Záměr rady ještě musí schválit zastupitelstvo.

Ředitelka nemocnice Marie Nývltová potvrdila, že škody na vybavení infekčního oddělení dosáhly zhruba 50.000 korun a stále rostou, protože epidemie řádí dál. "Až na výjimky jsou všechny hračky po pár týdnech zničeny. Děti, které k nám nově přicházejí, nemůžeme nechat jen ležet a dívat se do stropu. Proto jsme město poprosili, aby nám pomohlo", řekla ředitelka nemocnice zpravodaji ČTK.

Personál infekčního oddělení si od prvních dnů epidemie stěžoval, že se u malých klientů setkává s neznalostí základních hygienických pravidel a neschopností udržovat kázeň a pořádek. Lékaři uvedli, že děti při hrách ničí zařízení nemocnice. "Ani starší děti nemají z domu základní hygienické návyky; dokonce vykonávají potřebu na zem," sdělila před třemi týdny novinářům primářka infekčního oddělení Jana Kleinerová.

Kvůli zlepšení komunikace lékařů s rodiči nakažených i dětmi tehdy nemocnice začala jednat i s romským předákem Viliamem Hangurbadžem. Ten slíbil, že škody na vybavení uhradí za děti jejich rodiče nebo romské iniciativy. "Dodnes nás pan Hangurbadžo nekontaktoval", uvedla ředitelka Nývltová. Předáka se dnes ČTK nepodařilo v jeho bydlišti zastihnout.

Epidemie žloutenky zachvátila před pěti týdny romskou kolonii, odkud se v posledních 14 dnech šíří i mimo původní ohnisko. Epidemiologové předpokládají její šíření i v dalších týdnech. "Několik osob onemocnělo už i v prostějovských holobytech a osm z 62 nakažených nepatří k romské komunitě", řekla dnes ČTK zástupkyně šéfa okresního hygienika Jarmila Kohoutová. Ve třech prostějovských školách platí zpřísněný hygienický režim.


Na adrese www.rug.nl/cis/asp-stud/frfore.htm je server University of Groningen. A tam někde je jeden z mých tajných čtenářů. Podívejte se na chvilku do cizí země.


Jak si rychle stáhnout? Tedy nikoliv kalhoty, ale: nebaví Vás se proklikávat přes řadu stránek pro stažení určitého souboru? Stačí, když si uděláte zástupce například s následující definicí, co se má udělat:

Cíl: "C:\Program Files\Internet Explorer\Iexplore.exe" http://www.grisoft.cz/softw/60/cz/d600iv0h.bin

Kde začít: "C:\Program Files\Internet Explorer"

Výsledkem spuštění takové či podobné ikony z plochy je přímé vyvolání dialogu pro zápis daného souboru do Vašeho počítače. Rychlé a účinné, zvládne to pak i mírně poučený uživatel. Aby se neurazili autoři AVG z Grisoftu: jejich antivir dovede dělat automatickou aktualizaci sám z webu bez lidského přičinění. Ale jak to udělat, když je v síti do internetu připojen jen jeden PC (aby se ušetřilo...) a ostatní by si rádi aktualizovali z jeho disku svoje AVGéčka. Pak je popsaná metoda docela zajímavou možností. Možná, že to jde zautomatizovat ještě dále, dále sem však nebádal času nemaje.

Zdraví Ahasweb.

Home
Home
http://volny.cz/ahasweb/