CDmusic.cz - CD, DVD, Old Czech music, jazz, trad.folk, brass - Czech Labels at Czech prices. Visa, Eurocard/MasterCard (SSL / 3-D Secure)
CDmusic.cz - CD, DVD, Old Czech music, jazz, trad.folk, brass - Czech Labels at Czech prices (products catalogue).

Opatřit si trhaviny je tak snadné!

Obrovský skandál řeší kriminalisté z Liberce. Areál firmy STV Group, která se v Hajništi na Frýdlantsku zabývá likvidací armádní munice, někdo vykradl. Policisté zjistili, že neznámý zloděj odtud odnesl přes 4 kilogramy trhaviny TNT a další si chtěl ještě odnést. Toto množství by podle znalců mohlo způsobit veliké škody. Policie případ šetří zatím jako krádež. Zajímá se ovšem také o to, jak vůbec mohl někdo střežený areál vykrást. Podívejte se, to jde přece docela snadno. Rozsáhlý areál hlídali jen dva hlídači a když si zamanete, ukrást se dá cokoliv, ať už je to kdekoliv. Hlavně, když se to dá výhodně prodat.

Vzpomínám na svoji "vojnu" u PTP, kdy ačkoliv jinak neozbrojeni, jsme měli v rotním skladu záhadnou truhlu s ručními granáty. Zřejmě proto, abychom mohli v případě války spáchat hromadnou sebevraždu a nepřekáželi vojákům z bojových jednotek (bojovákům) v likvidaci nepřítele. Tahle truhla se předávala každý rok mezi jedním skladníkem druhému a vždy se kontrolovaly neporušené pečeti. Když tam nastoupil jeden degradovaný svobodník od bojováků a trval na odpečetění bedny, bylo k všeobecnému úděsu důstojníků zjištěno, že bedna obsahuje pouze cihly. Granáty v běhu času se prostě vypařily a bylo jich poměrně dost. Kolik, to nemohu prozradit, je to ještě dnes stále vojenské tajemství. A v poloze tajemství to také zůstalo. Účastníci kontroly byli vzati pod přísahu, že nic nevyzradí, chybějící granáty opatřil velitel roty od spřátelených bojováků za bednu chlastu a vše bylo opět v pořádku. A to bylo prosím v době, kdy hrozilo díky kubánské krizi vypuknutí třetí světové války. Takže ztráta směšných 4 kg TNT v době, kdy je na trhu nepochybně o trhaviny zájem, není nic nenormálního. V řadě průmyslových podniků a zejména lomů kamene se trhavin ztrácí jistě mnohem více. Kdo si ty kradené kupuje, o tom můžeme jen spekulovat.
12.9.2007 10:10 [Trvalá adresa tohoto článku.]


 

 


[CNW:Counter]

Creative Commons License
Ahasweb, jehož autorem je Jan Bílek, podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko
.